Гарантійні операції

Банківська гарантія / Резервний акредитив – це зобов’язання банку, який випустив гарантію/резервний акредитив, виплатити бенефіціару (вигодонабувачу) обумовлену суму у разі порушення принципалом (заявником по гарантії/резервному акредитиву) зобов’язань за контрактом/зобов’язань учасника конкурсних торгів тощо.

У яких випадках доцільно використовувати гарантійну операцію?

 • є сумнів продавця у платоспроможності або можливості покупця сплатити замовлений товар/ послуги/роботи;
 • є сумнів покупця у спроможності або можливості продавця відвантажити товар/надати послуги/виконати роботи, в т.ч. за умови здійснення на його корить попередньої оплати;
 • умови участі у тендері вимагають надання тендерної гарантії/резервного акредитива по тендерному забезпеченню, а у випадку перемоги - гарантії виконання/резервного акредитива по виконанню зобов’язань за контрактом;
 • існують законодавчі вимоги щодо надання гарантій при здійсненні певних видів операцій;
 • є потреба гарантуванні виконання будь-якого іншого зобов’язання.

АБ «УКРГАЗБАНК» пропонує своїм клієнтам наступні види гарантійних операцій:

 1. тендерні гарантія / резервний акредитив по тендерному забезпеченню

  Зобов'язання Банку здійснити платіж на користь організатора конкурсних торгів (замовника), у разі, якщо учасник конкурсних торгів:

  • відкликає або змінює свою пропозицію конкурсних торгів після закінчення строку її подання;
  • не підписує договір про закупівлю (контракт) після оголошення його переможцем конкурсних торгів;
  • не надає необхідного забезпечення виконання зобов’язань за договором про закупівлю (контракту);
  • не виконує інших зобов’язань учасника, передбачених умовами (документацією) конкурсних торгів.
 2. гарантія платежу / комерційний резервний акредитив

  Зобов'язання Банку здійснити платіж на користь постачальника (виконавця), у разі, якщо покупець (замовник) порушує виконання своїх платіжних зобов’язань за контрактом.

 3. гарантія виконання / резервний акредитив по виконанню

  Зобов'язання Банку здійснити платіж на користь покупця (замовника) у разі, якщо постачальник (виконавець) порушує виконання своїх зобов’язань за контрактом.

 4. гарантія повернення авансового платежу / резервний акредитив по авансовому платежу

  Зобов'язання Банку здійснити платіж на користь бенефіціара, що є покупцем (замовником), у разі, якщо постачальник (виконавець), порушує виконання своїх зобов’язань за контрактом та не повертає бенефіціару отриману авансову оплату.

 5. гарантія повернення кредиту / фінансовий резервний акредитив

  Зобов'язання Банку виплатити кредитору суму основного боргу та/ або нарахованих доходів по кредиту у випадку невиконання позичальником зобов'язань по кредитному договору щодо повернення суми основного боргу та/або сплати нарахованих доходів за кредитом.

 6. гарантія турагенту/туроператору

  Зобов'язання Банку відшкодувати туристам збитки, отримані у випадку неплатоспроможності турагента/туроператора, та відшкодувати вартість не наданих послуг. Повернення суми основного боргу та/або сплати нарахованих доходів за кредитом.

 7. фінансова гарантія зі сплати митних платежів

  Зобов’язання Банку здійснити оплату на користь органу доходів і зборів у розмірі належних до сплати митних платежів у випадку порушення декларантом умов перебування товару у відповідному митному режимі. нарахованих доходів за кредитом.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ

Забезпечення для випуску гарантійної операції:

 • грошові кошти на рахунку покриття;
 • застава майнових прав на депозитні кошти;
 • застава рухомого та/або нерухомого майна;
 • гарантійний інструмент, випущений іншим банком на користь АБ «УКРГАЗБАНК».

АБ «УКРГАЗБАНК» має широку мережу банків-партнерів, що дозволяє забезпечити випуск гарантій/резервних акредитивів міжнародними банками на підставі контргарантіїй АБ «УКРГАЗБАНК» або забезпечити підтвердження резервних акредитивів, випущених АБ «УКРГАЗБАНК». Спеціалісти АБ «УКРГАЗБАНК» допоможуть Вам у підготовці тексту гарантії/резервного акредитива, проекту контракту, який передбачає випуск чи отримання гарантії/резервного акредитива, нададуть необхідні консультації з метою забезпечення максимального захисту Ваших інтересів за контрактом. АБ «УКРГАЗБАНК» також здійснює авізування гарантій/резервних акредитивів інших банків на користь клієнтів АБ «УКРГАЗБАНК» та інших банків, у тому числі підтвердження достовірності та здійснення експертизи текстів гарантій/резервних акредитивів.

З запитаннями та за консультаціями щодо гарантій звертайтесь до профільних спеціалістів АБ «УКРГАЗБАНК»:

ДЕПАРТАМЕНТ ДОКУМЕНТАРНОГО БІЗНЕСУ

Тел.: +38 044 590-49-24 
E-mail: stf@ukrgasbank.com