Зупинено злочинну спробу заволодіння коштами державного УКРГАЗБАНКУ

3 серпня 2016 року рішенням Вищого господарського суду України було зупинено злочинну спробу заволодіння державними коштами через накладання арешту на рахунки УКРГАЗБАНКУ.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 3.08.2016 в межах розгляду касаційної скарги ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК» виконання постанови Київського апеляційного господарського суду від 29.06.2016 зупинено.

Завдяки оперативним та злагодженим діям Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та правоохоронних органів вдалося зупинити злочинну спробу заволодіння державними коштами в розмірі майже 159 млн грн. На захисті інтересів Держави також рішуче виступив і Національний банк України, чиї високопрофесійні дії посприяли у вирішенні проблеми.

До вирішення питання державного значення, що могло призвести до дестабілізації ситуації в банківському секторі України, також долучилися правоохоронні органи, які встановлюють замовників, що намагалися заволодіти державними коштами, свідомо порушуючи діючі норми Закону України. Наразі правоохоронні органи та органи державної влади докладають максимум зусиль для якнайшвидшого притягнення цих осіб до відповідальності. 

«Ми вжили всіх можливих заходів для захисту інтересів Держави та наших клієнтів. Адже такого роду дії були ініційовані недобросовісними позичальниками виключно для привласнення активів Банку, блокування його поточної роботи щодо повернення проблемної заборгованості та підриву його репутації як надійної та стабільної фінансової установи. Проте, завдяки злагодженим діям усіх державних органів влади, це їм не вдалося.  Більше того, ми продовжимо свою активну діяльність у поверненні проблемної заборгованості та надалі докладатимемо  всіх зусиль для недопущення спричинення збитків державі та дестабілізації ситуації в банківському секторі України», - зазначив перший заступник Голови Правління УКРГАЗБАНКУ Андрій Кравець.

Протягом декількох днів з моменту оприлюднення у ЗМІ цього неправомірного рішення, УКРГАЗБАНК працював у штатному режимі. Ситуація жодним чином не вплинула на поточну роботу Банку і його зобов’язання перед клієнтами.

03.08.2016