Завдяки УКРГАЗБАНКУ та Міністерству екології шкідливі викиди на «Запоріжсталі» скоротяться мінімум на 20%

УКРГАЗБАНК у тісній співпраці із Міністерством екології та природних ресурсів України надав перший ЕКО-кредит на встановлення очисних споруд одному з найбільших металургійних підприємств Європи - металургійному комбінату ПАТ «Запоріжсталь». Реалізація цього проекту значно покращить екологію промислового регіону.

Про це на спільній прес-конференції 18 січня повідомили Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко та Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Фінансування ПАТ «Запоріжсталь» надане у рамках двосторонньої угоди про взаємодію і співпрацю у реалізації екологічних, енергоефективних проектів між УКРГАЗБАНКОМ та Мінекології, підписаної у вересні 2016 року, мета якої - сприяти кредитуванню екологічних проектів, що допоможе значно покращити стан навколишнього середовища в Україні. Вперше за 25 років незалежності України стартувало пільгове кредитування державним банком підприємств-забруднювачів, яке сприятиме скороченню шкідливого впливу промислового виробництва на довкілля та дозволить взяти незворотній курс на збереження довкілля, здоров’я та життя українців.

За допомогою кредитних коштів УКРГАЗБАНКУ в розмірі 1 млн доларів США  ПАТ «Запоріжсталь» планує провести реконструкцію доменної печі №3 шляхом встановлення аспіраційної установки і обладнання газоочистки.

У рамках проекту буде проведено демонтаж застарілого обладнання та  монтаж сучасної автоматизованої системи газоочищення для зменшення шкідливих викидів у повітря. Після реалізації проекту значно підвищиться ефективність очищення побічних продуктів горіння доменної печі, при цьому викиди пилу в атмосферу скоротяться, як мінімум, на 20%, що відповідатиме всім сучасним екологічним нормам.

«Впровадження цього проекту стане першим кроком на шляху до реалізації цілої низки дій, спрямованих на підвищення енергоефективності економіки України та розвиток відновлювальної енергетики. А головне - спільні зусилля та злагоджені дії першого в Україні ЕКО-банку та Міністерства екології сприятимуть скороченню шкідливого впливу промислового виробництва на довкілля, адже від цього без перебільшення залежить життя кожного українця», - зазначив Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у свою чергу підкреслив, що Мінприроди робитиме все для того, щоб допомогти українським підприємствам, бізнесу ставати більш екологічними та перейти на «зелений» шлях розвитку».

«Однак ми будемо дуже вимогливими до тих, хто забруднює. Ми жорстко контролюватимемо ті екологічні заходи, які зобов’язані виконувати підприємства, отримуючи дозволи на викиди. Ми перевіримо кожного, хто й скільки забруднює і як звітує. І робитимемо це не для того, щоб погіршити життя бізнесу, а для того, щоб захищати життя і здоров’я українців», - підкреслив Остап Семерак.

18.01.2017