УКРГАЗБАНК профінансував близько 20 проектів із «зеленої» енергетики загальною потужністю 115 МВт

3 березня 2017 року директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження УКРГАЗБАНКУ Родіон Морозов взяв участь у 8-й щорічній Конференції Інституту Адама Сміта – «Українському енергетичному форумі».

У стратегічній сесії з питань розвитку сектору електроенергетики в Україні Родіон Морозов поділився результатами, перспективами та особливостями фінансування проектів «зеленої» енергетики в УКРГАЗБАНКУ. Зокрема, з початку спільного проекту з IFС у травні 2016 року, Банк вже реалізував близько 20 проектів із «зеленої» енергетики загальною піковою потужністю 115 МВт.

«З кожним місяцем ми спостерігаємо тенденцію щодо значного збільшення кількості потенційних проектів із «зеленої» енергетики, а головне – збільшення масштабів кожного такого проекту. При цьому зацікавленість у «зеленій» енергетиці України почали демонструвати великі міжнародні інвестори з різних країн світу - Швеції, Австрії, Німеччини, Японії, Франції та Індії», – відзначив директор профільного департаменту УКРГАЗБАНКУ.

Серед основних переваг УКРГАЗБАНКУ у фінансуванні ЕКО-проектів є наявність технологічної експертизи проектів, яка проводиться спільно з IFC і дозволяє оцінити відповідність технічних умов та фінансових ризиків проектів, готовність Банку надавати кредити у євро у розмірі до 75% від вартості проекту з низькою ставкою (7-8%), яка дозволяє досягти очікуваної інвестором окупності. УКРГАЗБАНК також готовий розглядати більш довгі терміни кредитування (середній термін окупності проектів із «зеленої» енергетики – 6-8, іноді 10 років).

За словами Родіона Морозова, на сьогодні на розгляді в УКРГАЗБАНКУ вже знаходяться проекти з загальним потенціалом до 400 МВт електричної потужності. 

06.03.2017