ЕКО-кредит від УКРГАЗБАНКУ забезпечить електроенергією і теплом жителів міста Рахів

УКРГАЗБАНК надав енергоефективний кредит у сумі 4,5 млн євро на будівництво та обладнання теплової електростанції потужністю 6 МВт, що працюватиме на біомасі у місті Рахів Закарпатської області.

Сировиною для ТЕС буде слугувати деревна тріска, тирса та стружка для прямого спалювання в паровому котлі. Отриманий пар надходитиме на парову турбіну для генерації електроенергії.

Таким чином нова ТЕС буде виробляти екологічно чисту електроенергію, яка буде забезпечуватиме потреби жителів регіону і не шкодитиме довкіллю.

Директор департаменту малого та середнього бізнесу УКРГАЗБАНКУ Михайло Медко наголосив, що світові ціни на газ зробили рентабельним виробництво енергії навіть з найдорожчих джерел біоресурсів – собівартість енергії біомаси у 3-17 разів менше, ніж газу.

«Для УКРГАЗБАНКУ альтернативна енергетика є одним із пріоритетних напрямів для фінансування. І великий потенціал тут має саме біоенергетика. Перевага використання біомаси полягає в тому, що це поновлюване джерело енергії, і у порівнянні з традиційними джерелами воно відносно дешеве. Вже на сьогодні в Україні виробництвом електроенергії з біомаси та її реалізацією за «зеленим тарифом» займається ряд підприємств, а наша країна має 17 млн тонн органічного палива. Основний потенціал складають відходи сільськогосподарського виробництва, такі як солома, насіння ріпаку, кукурудза і стебла соняшнику. Перспективним напрямом у розвитку біоенергетики стають швидкозростаючі спеціальні енергетичні культури. При нинішніх цінах на викопні види палива, теплову енергію та біомасу, встановлення котлів на біомасі може бути рекомендовано на майже всі енерговиробничі об'єкти країни. І як провідний ЕКО-банк, ми вбачаємо в розвитку саме цього напряму значний потенціал, що сприятиме енергонезалежності України», - пояснив Михайло Медко.

З урахуванням всіх втрат нової ТЕС генерація електроенергії складе 5,85 МВт на годину, генерація теплової енергії – 12 800 Гкал за опалювальний сезон.

Запуск ТЕС планується вже до початку нового опалювального сезону – у вересні 2017 року. 

Нагадаємо, УКРГАЗБАНК нещодавно також видав ЕКО-кредит на будівництво нової котельні на біомасі у Дніпрі, яка забезпечить теплом і гарячою водою міську лікарню №4 та чотири житлові багатоповерхівки. Енергоефективна котельня потужністю 7,5 МВт буде працювати на пелетах з лушпиння насіння соняшника і дозволить щорічно економити близько 1,6 млн куб. м газу.

16.08.2017