Новотроїцька вітрова станція, яку профінансував УКРГАЗБАНК, розпочала генерацію екологічно чистої енергії

Профінансована УКРГАЗБАНКОМ потужна Новотроїцька вітрова електростанція вже забезпечує чистою енергією Херсонську область. Загальна потужність нової ВЕС буде майже 70 МВт.

Завдяки роботі станції викиди СО2 в атмосферу скоротяться майже на 100 тисяч тонн на рік за рахунок зниження завантаження підприємств традиційної генерації.

Новотроїцька вітрова станція увійде до трійки найбільших та найпотужніших в Україні. Загальна висота кожної вежі 117 м, при цьому розмах лопатей 126 м, а діаметр ротору 126 м. Вага кожної турбіни біля 530 тонн. Складається нова ВЕС з 21 вітроенергетичної установки від одного з найбільших в світі виробників вітрогенераторів – датської компанії Vestas.

«Одним з найважливіших кроків на шляху енергонезалежності України є розвиток альтернативної енергетики. Тому УКРГАЗБАНК, як провідний ЕКО-банк, надає фінансову підтримку бізнесу, що займається цими важливими для країни проектами. УКРГАЗБАНК інвестував в енергоефективність Херсонщини і розвиток альтернативної енергетики більше мільярда гривень. І вже сьогодні кожен може пересвідчитися у реальних досягненнях нашого партнерства. Бажаємо вам не звертати з екологічного напрямку за ради нашого майбутнього і майбутнього наступних поколінь», - наголосив Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко на відкритті вітрової електростанції.

Станція розташована на 3,36 га землі у селі Овер'янівка за межами населених пунктів. Сервісна оцінка вітрового потенціалу з наступним виміром вітру на висоті 121 м протягом  18 місяців, а також наявність можливості підключення ВЕС до енергомереж України дозволила розробити проект будівництва станції саме в цьому місці.

Сучасні турбіни можуть виробляти корисну енергію до 85% року і мають життєвий цикл як мінімум 20 років. Реалізацією проекту вітряної електростанції займається компанія «Віндкрафт Таврія».

Відкриття Новотроїцької ВЕС відбулося під час проведення Х Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток».

29.09.2017