«Укргазбанк» у ЗМІ: Сергій Науменко спеціально для газети «Экономические известия»

Банківська система переходить на новий рівень — якісного обслуговування своїх клієнтів. При загальних рівних умовах по вартості ресурсів банки починають боротися за клієнтів за допомогою нових технологій фінансового сервісу.

Банківська система переходить на новий рівень — якісного обслуговування своїх клієнтів. При загальних рівних умовах по вартості ресурсів банки починають боротися за клієнтів за допомогою нових технологій фінансового сервісу.

Стежачи за останніми змінами в технології ведення банківського бізнесу, сторонній спостерігач може відзначити досить цікаву тенденцію. Українські банкіри перестають робити ставку тільки на вартість ресурсів. Тепер вони продають не процентну ставку по кредиту чи депозиту, а пакет послуг, головне в якій — зручність для його користувача. «Банк веде побудову власного фінансового супермаркету, у якому клієнт може одержати повний набір цікавих йому послуг — від стандартних депозитних і кредитних продуктів, до страхових полісів і послуг по пенсійному обслуговуванню і керуванню активами»,— пояснює заступник Голови правління «Укргазбанку» Сергій Науменко. При цьому співробітники банку готові підкоректувати стандартну програму обслуговування під бажання того чи іншого клієнта. У такий спосіб будь-який клієнт сучасного українського банку починає почувати себе  VIP`ом (ну, а як інакше, адже це тільки в СРСР банк був потрібний клієнтам, тепер ми їм потрібніше.— Авт.).

Сегмент VIP-банкінгу (для клієнтів з річним доходом від $100 тис.) теж активно розвивається. Якщо раніш українські банки могли похвастатися тільки окремою кімнатою для VIP'ів і персональним менеджером для кожного такого клієнта, то зараз якість і безліч послуг, наданих важливим клієнтам, набагато ширше. Тут і індивідуальний цілодобовий асистанс, і підтримка служби безпеки банку, і ексклюзивні карткові продукти, а також знижки, пільги й індивідуальні банківські продукти на будь-який смак. Загалом, перефразовуючи класика, для VIP'ів, можна сказати: «Мій банк — моя фортеця».

З приходом на ринок іноземних банків почав мінятися зовнішній і внутрішній вигляд банківських відділень і співробітників українських банків. Якщо раніш дзвоник у кредитний відділ після десятка переключень міг закінчитися короткими гудками, то зараз банкіри готові самі подзвонити вам у зручний час, або призначити зустріч у найближчому відділенні. Спеціальні компанії проводять оцінку внутрішнього і зовнішнього антуражу приміщень банку, роблять «контрольні закупівлі» банківських послуг, перевіряючи якість обслуговування клієнтів. «Продумано усе. Від дизайну приміщень до поведінки менеджерів, що знають, як і з якими словами зустріти і проводити клієнта»,— ділиться г-н Науменко.  За його словами, банкіри і надалі будуть підвищувати якість обслуговування своїх клієнтів.

 

Алла БЕРЕЗОВСЬКА

18.04.2006