"Укргазбанк" у ЗМІ: "Володіючи кредитною карткою, водій може протягом місяця заправляти свій автомобіль у борг" / Газета "Факти і коментарi

В Україні розширюється мережа автозаправок, що використовують систему безготівкового розрахунку "Petrol Plus"

В Україні розширюється мережа автозаправок, що використовують систему безготівкового розрахунку "Petrol Plus"

Деякі автозаправні станції Києва й області почали надавати своїм клієнтам нову для українського ринку послугу - продаж бензину в кредит. Суть даного нововведення можна виразити фразою: купуйте бензин зараз - платіть наприкінці місяця й отримуйте за це знижку. Усе, що потрібно мати володарю авто, - це чіпову платіжну карту з паливним додатком "Petrol Plus".

Сама по собі чіпова картка (смарт-картка) може виконувати функції відразу декількох карт: платіжної, дисконтної, паливної, транспортної. На ній одночасно можуть "жити" знижки в декількох магазинах, сервісних мережах, на автозаправках. Смарт-картку можна використовувати в Інтернет-банкінгу як ключ-доступ до рахунків. Вона дозволяє власнику карти лімітувати витрати на оплату визначених товарів і послуг за визначений їм самим період часу. Такою картою можна розплачуватися в торгових установах, віддалених від надійних ліній комунікацій (у невеликих магазинчиках, на автозаправках), оскільки одна з ячеєк її пам'яті зберігає дані про доступний платіжний ліміт власника. Завдяки цьому людина перевірить свою платоспроможність, не пов'язуючи з банком. І це далеко не всі можливості смарт-технологій, що дозволяють мати додаткові доповнення на платіжній картці.

Автоматизована система безготівкового розрахунку для АЗС "Petrol Plus", розроблена на основі смарт- картки, давно заслужила за кордоном репутацію надійного і зручного платіжного засобу. Тільки в країнах СНД мережа АЗС, що здійснюють обслуговування подібних карток, нараховує більше тисячі бензоколонок. Загальна кількість смарт-карт із паливним додатком "Реtrоl Plus" у країнах колишнього Союзу досягло 500 тисяч. Тепер і українські автолюбителі зможуть оцінити таке нововведення.

Що ж таке платіжна карта з паливним додатком і в чому її переваги? Це "Visa" чи "Visa Electron", на чіпові якої розміщений додаткове доповнення, що дозволяє здійснювати операції на АЗС.

Порядок розрахунку за придбане паливо гранично проста: сума витрачених засобів списується з карткового рахунка наприкінці кожного календарного місяця. При проведенні розрахунків використовується роздрібна ціна палива на момент здійснення покупки, з урахуванням діючої знижки. Якщо грошей на картковому рахунку не вистачає, людині дають кредит на місяць. Слід зазначити, що розмір знижки на паливо в поточному місяці залежить від обсягу пального, придбаного за попередній місяць.

В Україні "Petrol Plus" упроваджується вперше. Власники АЗС з ентузіазмом включилися в цей проект. На сьогоднішній день його підтримали автозаправні станції "ТНК", "Золотий гепард", "Авіакому", "Найс". Зараз мережа заправлень, на яких приймається така платіжна карта, уже нараховує біля п'ятдесятьох АЗС. На думку користувачів картки "Petrol Plus", переваги даної послуги очевидні. Не виникає питання, чи вистачить грошей на бензин, не потрібно чекати, поки дадуть здачу при розрахунку за паливо, та й просто приємно відчувати, що сервіс європейського рівня стає тепер доступний і українському споживачу.

Сьогодні відкрити платіжну карту з паливним додатком "Реtrоl Plus" покищо можна тільки в одному українському банку - ВАТ АБ «Укргазбанк». На першому етапі скористатися цією послугою зможуть клієнти, що знаходяться на зарплатному обслуговуванні в цьому банку. А з другого кварталу 2006 року послуга буде доступна всім бажаючим. Вартість відкриття старт - картки "Petrol Plus" і термін її активації не відрізняються від звичайної платіжної картки. Усі залежить від того, який тип смарт - картки вибирає користувач. Клієнти «Укргазбанка», у яких уже є платіжні картки, мають можливість відкрити додаткову чіповую карту.

Як відзначив заступник голови правління «Укргазбанка» Сергій Науменко, впровадження новітніх технологій обслуговування є одним зі стратегічних напрямків розвитку банку. Саме тому «Укргазбанк» перший і на сьогоднішній день єдиний на ринку України впровадив послугу "Petrol Plus". Найближчим часом клієнти банку і всі бажаючі зможуть по достоїнству оцінити ще ряд новинок, що будуть запропоновані «Укргазбанком».

Газета "Факти і коментарі" 2005.12.23

01.01.2006