“Укргазбанк” запустив послугу мобільного банкінгу

З 03 жовтня 2005 ВАТ АБ «Укргазбанк» надає для своїх клієнтів нову послугу – мобільний банкінгПослуга мобільного банкінгу дозволить клієнтам-власникам міжнародних платіжних карт за допомогою свого мобільного телефону робити запит на залишок на картковому рахунку в будь-який момент часу, тимчасово припиняти/поновляти дію платіжних карт, ставити карти в Стоп-лист як украдені/загублені.
Послуга тимчасового блокування карти може використовуватися клієнтом як засіб боротьби із шахрайством. Клієнт може активізувати свою карту тільки на період здійснення покупок. Якщо клієнт не передбачає використання своєї картки протягом певного періоду часу, то картку можна тимчасово заблокувати.
Запити клієнтів виконуються в режимі реального часу. Для того, щоб скористатися мобільним банкінгом, клієнту необхідно звернутися до філії банку із заявою на підключення до послуги. Номер телефону клієнта ставиться відповідно до одного чи декількох карткових рахунків клієнта. Після реєстрації клієнт зможе відправляти свої запити шляхом відсилання SMS-повідомлень по GSM-каналу, що гарантує оперативність їхнього виконання. У тексті повідомлення клієнт зазначає бажану команду. Клієнт може виконувати наступні команди:
- запит балансу по всіх рахунках,
- запит балансу по конкретній картці,
- блокування всіх карток по всіх рахунках,
- блокування конкретної картки,
- розблокування всіх карток по всіх рахунках,
- розблокування конкретної картки,
- постановка в стоп-лист усіх карток по всіх рахунках,
- постановка в стоп-лист однієї конкретної картки,
- формування міні-виписки (останні 5 операцій) по всіх рахунках,
- формування міні-виписки (останні 5 операцій) по конкретній картці,
- активізація / деактивізація послуги одержання повідомлень по проведеним операціям,
- запит інформаційної підказки.
Також, підключивши до послуги мобільного банкінгу, клієнт може одержувати SMS-повідомлення у випадку проведення операції по рахунку (система протидії шахрайству), одержувати виписки по рахунку, баланс на початок і на кінець дня.
Клієнт, який підключився до послуги мобільного банкінгу, більше не буде звертатися в банк із заявою про втрату картки або дзвонити в службу клієнтської підтримки для одержання залишку по картковому рахунку. Тепер клієнти ВАТ АБ «Укргазбанк» можуть керувати своїм картковим рахунком у режимі реального часу самостійно з будь-якого куточку світу.
У перспективі, у рамках послуги мобільного банкінгу, також планується реалізувати можливість здійснення платежів за допомогою мобільного телефону.
Послуга мобільного банкінгу була реалізована на базі Процесінгового Центру Укркарт. Незабаром, усі члени платіжної системи Укркарт зможуть надавати подібну послугу своїм клієнтам.
ВАТ АБ “Укргазбанк” є принциповим членом платіжних систем Visa і MasterCard, забезпечує участь 9-ти українських банків у системі MasterCard і 7-ми банків у системі VISA. “Укргазбанк” обслуговує більш 200 000 карткових рахунків, більш 600 підприємств і організацій використовують картки банку для розрахунків. Регіональна мережа нараховує 21 філій і 88 відділень банку. Термінальна мережа “Укргазбанку” і банків-партнерів, нараховує більш 1210 банкоматів і POS-терміналів для виконання клієнтами ВАТ АБ “Укргазбанк” операцій видачі коштів на пільговій основі.

11.10.2005