Енергоефективні кредити УКРГАЗБАНКУ окупають самі себе та допомагають економити і заробляти

Клієнт УКРГАЗБАНКУ Сергій Кохан, який першим в Україні встановив на даху багатоповерхового будинку та ввів в експлуатацію сонячну електростанцію, поділився досвідом її встановлення та розповів, що в УКРГАЗБАНКУ ЕКО-кредити не лише доступні, а ще й окупають самі себе та допомагають економити й заробляти.

Чому Ви вирішили встановити сонячну електростанцію на даху багатоповерхівки, адже це ще не дуже поширена практика в Україні?

Крім основної роботи, я займаю посаду голови ОСББ. Тому мене і цікавило питання економії на опаленні, енергозбереження та можливості використання альтернативної енергетики для побутових потреб у міських умовах. Я детально вивчив питання, зрозумів, наскільки це економічно вигідно. Тому ще в грудні 2016 року, за рахунок власних коштів, я придбав та ввів в експлуатацію сонячну електростанцію на 13,5 кВт. До речі, я був першим в Україні, хто встановив СЕС на даху багатоповерхового будинку. У той час це була сенсація і навіть декілька центральних телеканалів зробили про мене репортажі. У свою чергу, Житомирська обласна рада зацікавилась моїм досвідом, і у 2017 році була прийнята програма про відшкодування частини придбаного обладнання у розмірі 20% вартості.

Ви вже відчули переваги встановлення сонячної електростанції?

Так, я на власному досвіді побачив, що сонячна електроенергетика у наших умовах є надзвичайно вигідною. До того ж, підключений «зелений тариф» дає змогу не тільки економити, але й непогано заробити. Якщо підрахувати, вартість 1 кВт електроенергії за «зеленим тарифом», залишки якої в мене купує обленерго, становить 0,18 євро, тобто близько 5,80 грн. Думаю, цифри говорять самі за себе. Потім я почав шукати можливість збільшення потужності електростанції, однак мені потрібне було додаткове фінансування. Я детально вивчив ринок кредитування, однак такі лояльні умови надання кредитів на встановлення енергоефективного обладнання були тільки в УКРГАЗБАНКУ. До речі, рахунки ОСББ я також відкрив у житомирському відділенні банку.

Як швидко Вам оформили кредит в УКРГАЗБАНКУ?

Нашому ОСББ був швидко наданий кредит на утеплення, а паралельно працівники банку ознайомили мене з програмами кредитування фізичних осіб на придбання та встановлення альтернативних джерел енергії. Тому раджу всім скористатися кредитом на придбання сонячної електростанції – це дуже вигідно, особливо у наш непростий час.

22.09.2017