УКРГАЗБАНК профінансував будівництво плавучого доку з екологічних матеріалів

УКРГАЗБАНК профінансував будівництво плавучого композитного доку ERENEOS, виготовленого зі спеціального бетону без використання шкідливих для довкілля присадок і отруйних лакофарбових покриттів.

Вантажопідйомність нового доку 7100 тонн. Понтон доку виготовлений з важкого морського залізобетону на основі сульфатостійкого портландцементу, а вежі – з суднобудівної сталі. Таке поєднання матеріалів дозволяє знизити експлуатаційні витрати в 2-2,5 рази у порівнянні з аналогічними сталевими доками.

Будівництво доку здійснювалося на Херсонському державному заводі «Палада» під наглядом Американського бюро судноплавства.

Після проведення випробувань плавучий док буде відбуксований на Кіпр у порт Лімассол для обслуговування суден освоєння шельфу Середземного моря.

Плавучий композитний док ERENEOS є вже другим великим спільним проектом «Палади» і УКРГАЗБАНКУ. Перший спільний проект, побудований у минулому році, композитний плавучий док DORMAC DOCK-1 успішно експлуатується компанією DORMAC в м. Дурбан у Південній Африці.

04.10.2017