УКРГАЗБАНК забезпечує високий рівень обслуговування клієнтів-експортерів

Державний УКРГАЗБАНК має необхідний інструментарій торгового фінансування та готовий обслуговувати своїх клієнтів-експортерів на високому рівні. Про це розповів директор департаменту документарного бізнесу УКРГАЗБАНКУ Володимир Шовкалюк на засіданні Клубу банкірів у Посольстві Словацької Республіки в Україні.

Він наголосив, що УКРГАЗБАНК нещодавно приєднався до відповідної програми Міжнародної Фінансової Корпорації, яка дозволяє українським банкам отримувати необхідну підтримку своїх гарантійних операцій з боку провідних банківських установ у всьому світі.

За словами Володимира Шовкалюка вітчизняні банки як державної, так і приватної форми власності, надають фінансову підтримку українським компаніям-експортерам з використанням інструментів торговельного фінансування, традиційних для стандартної міжнародної банківської практики.

«Серед таких інструментів можна виокремити випуск гарантійних операцій за дорученням вітчизняних експортерів на користь іноземних замовників. Такі гарантійні операції надаються як на етапі участі експортерів у тендерних торгах, так і перед або після укладання відповідних контрактів між експортерами та їх контрагентами-замовниками.  За необхідності українські банки забезпечують залучення до супроводження таких гарантійних операцій в якості гарантів або підтверджуючих банків іноземні банки. Таким чином, українські банки можуть максимально задовольняти потреби своїх клієнтів у забезпеченні відповідних операцій», - зазначив він.

Директор департаменту документарного бізнесу УКРГАЗБАНКУ розповів, що крім випуску гарантійних операцій також можна використовувати перед- і пост-експортне фінансування та Міжнародний факторинг.

«Перед-експортне фінансування передбачає кредитування експортерів на цілі придбання товарів для їх подальшої реалізації за експортними контрактами або на цілі фінансування потреб, пов’язаних  з виробництвом товарів,  що будуть реалізовуватись за такими контрактами. Схема взаємодії  при пост-експортному фінансуванні передбачає, що  експортер отримує від банку кошти відразу після здійснення відвантаження товарів за експортним контрактом та надання банку належним чином оформлених документів. Факторингове фінансування передбачає надання банком коштів експортеру під відступлення прав на отримання коштів від іноземних покупців за контрактами», - пояснив Володимир Шовкалюк.  

Детальніше про засідання Клубу банкірів

09.10.2017