Кирило Шевченко підписав Меморандум з Вінницькою міськрадою щодо підтримки МСБ та розвитку «зеленої» енергетики

УКРГАЗБАНК розпочав співпрацю з Вінницькою міською радою щодо підтримки МСБ у інноваційній діяльності та розвитку «зеленої» енергетики.

Основною метою Меморандуму, який підписали Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко та заступник міського Голови Вінниці Владислав Скальський, є зміцнення співпраці державного УКРГАЗБАНКУ та  Вінницької міськради у розробці і впровадженні нових фінансових інструментів підтримки МСБ, включаючи компенсацію відсотків за кредитами та часткового погашення кредитів за рахунок коштів міського бюджету. Крім того – залучення міжнародних фінансових організацій до кредитування підприємців МСБ, підвищення рівня економічної, екологічної та соціальної свідомості підприємців у сферах зменшення споживання традиційних енергоресурсів й розвитку ринку відновлюваних джерел енергії.

«Ми бачимо, з якою увагою вінницька влада ставиться до підвищення енергоефективності міста, саме вона свого часу першою серед решти міст країни отримала європейську Енергетичну відзнаку, тож ми вирішили почати реалізацію цієї кредитною програми саме тут. Впевнений, партнерство УКРГАЗБАНКУ та Вінницької міської ради сприятиме підвищенню конкурентоспроможності місцевого бізнесу, зниженню витрат кожної сім'ї на оплату енергоресурсів, а також значно покращить стан довкілля у регіоні», - додав Кирило Шевченко.

На підписанні Меморандуму Голова Правління УКРГАЗБАНКУ також зазначив, що згідно з євроінтеграційними зобов’язаннями України, наша держава має виробляти 11% від усієї власної енергії за рахунок альтернативних джерел, однак сьогодні цей показник заледве перевищує 1,5 %, у той час як здатність країни збільшити частку альтернативних джерел енергії наразі оцінюється на рівні 75 %.

«Загалом ми маємо прагнути до показників таких країн, як Швеція: там повністю відмовилися від використання газу та вугілля, вони на 100% забезпечують власні енергетичні потреби за рахунок відновлювальних джерел», - зазначив Кирило Шевченко.

«Кожен четвертий мегават, вироблений в Україні альтернативними джерелами енергії, «з’явився на світ» саме завдяки кредитам від УКРГАЗБАНКУ. На рахунку Банку вже близько 50 масштабних проектів у всіх куточках України загальною потужністю у 290 МВт. Завдяки цим проектам нам вдалося досягти зменшення викидів СО2 у 588 тис. тонн на рік. Заощадження газу від проектів  склали 281 млн м³/рік. І це лише початок. Адже на сьогодні на нашому розгляді 40 проектів на 261 млн євро», - наголосив Кирило Шевченко.

01.11.2017