УКРГАЗБАНК, Міністерство фінансів України та IFC об’єднують зусилля для підвищення інвестиційної привабливості державного банку

УКРГАЗБАНК, Міністерство фінансів України та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо підтримки процесу залучення стратегічного фінансового інвестора у капітал УКРГАЗБАНКУ, четвертого найбільшого банку в Україні за розміром активів.

Згідно Меморандуму, IFC сприятиме УКРГАЗБАНКУ у зміцненні корпоративного управління, забезпеченні його операційної незалежності та подальшому вдосконаленні сталої банківської моделі, заснованої на комерційній доцільності. У рамках цієї роботи Урядом вже подано до Парламенту проект Закону, розроблений Міністерством фінансів України спільно з міжнародними фінансовими інституціями, щодо вдосконалення корпоративного управління державних банків, оновлення стратегії їх реформування.

Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко наголосив, що співпраця з IFC сприятиме подальшому посиленню позицій державного Банку на ринку та значно збільшить його інвестиційну привабливість.

«Після підписання Меморандуму, IFC і надалі продовжить надавати консультаційні послуги для перетворення УКРГАЗБАНКУ у провідну фінансову установу шляхом нарощування потенціалу в ЕКО-банкінгу, покращення корпоративного управління, створення системи управління екологічними та соціальними ризиками. Що стосується роботи державного Банку, ми і надалі будемо фокусуватися на фінансуванні проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності, нарощувати присутність у приватному секторі, співпрацюючи з малими й середніми підприємствами, корпоративним і роздрібним сегментами. Протягом останнього року УКРГАЗБАНК досяг значного прогресу у перетворенні на більш ефективний, прозорий, інноваційний банківський інститут і є вагомою складовою банківського сектору України, що стабільно збільшує капітал. Завдяки підтримці IFC, УКРГАЗБАНК став першим в Україні банком, який запровадив абсолютно нову для країни модель – Green banking. Впевнений, співпраця з IFC значно збільшить інвестиційну привабливість державного УКРГАЗБАНКУ», - наголосив Кирило Шевченко.

Підписання Меморандуму про взаєморозуміння відбулося під час першого візиту в Україну Президента Групи Світового банку Джим Йонг Кіма та за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Нагадаємо, у вересні 2017 року IFC надала УКРГАЗБАНКУ гарантію торговельного фінансування на суму 20 млн дол. США. Також IFC допомагає Банку наростити його діяльність у сфері «зеленого» фінансування. З початку партнерства УКРГАЗБАНК профінансував проекти на суму понад 5 млрд грн (200 млн дол. США) та напрацював низку проектів на загальну суму 12 млрд грн (440 млн дол. США).

14.11.2017