УКРГАЗБАНК став фінансовим партнером проекту UNIDO в Україні для зниження енергоємності виробництва

УКРГАЗБАНК було обрано фінансовим партнером проекту Організації промислового розвитку ООН – UNIDO, що спрямований на підвищення ефективності використання енергії і зниження енергоємності виробництва, тобто впровадження та розвиток систем енергоменеджменту в Україні.

Проект «Впровадження стандарту системи управління енергоменеджментом в промисловості України» здійснюватиме оптимізацію енергетичної системи та сприятиме впровадженню міжнародних стандартів серії ISO 50000. УКРГАЗБАНК, як провідний ЕКО-банк України, здійснюватиме фінансування вітчизняних підприємців на впровадження якісного енергоменеджменту та інших заходів з енергозбереження, що значно підвищуватимуть енергоефективність виробничих приміщень, а отже – зменшуватимуть використання енергоресурсів. Обсяг фонду забезпечення фінансування UNIDO попередньо становитиме 1,5-2 млн дол. США.

«Впровадження системи енергоменеджменту в результаті сприятиме зниженню собівартості продукції, збільшенню обсягу виробництва, дотриманню екологічних норм і підвищенню конкурентоспроможності підприємства та продукції. Практичний досвід показує, що підприємства, які тільки впроваджують таку систему, при мінімальних капіталовкладеннях протягом перших років отримують підвищення енергетичної ефективності в межах 10-20%. Учасники програми UNIDO отримають не лише доступне фінансування на необхідні заходи, а й також консультації провідних міжнародних фахівців з енергетичної ефективності, технічну допомогу у сертифікації, встановленні системи енергоменеджменту на підприємствах і розробці проектів для підвищення власної енергетичної ефективності», - зазначив Родіон Морозов, директор екологічного департаменту УКРГАЗБАНКУ.

Така співпраця ЕКО-банку та світової організації  забезпечить українську промислову галузь доступним фінансуванням на впровадження  енергоменеджменту, заміну застарілих виробничих потужностей на сучасні та енергоефективні, які відповідають світовим стандартам, та дозволить досягти суттєвої економії енергоресурсів та коштів підприємств.

13.03.2019