З початку липня українці отримали майже 100 млн грн кредитів на житло

У липні та серпні наші клієнти отримали іпотечних кредитів на майже 100 млн грн, чверть з яких – доступне житло. Українці все частіше звертаються за іпотечними кредитами, адже розуміють, що це вигідніше за оренду житла. До того ж у результаті квартира стає вашою власністю.

Від початку роботи нашої іпотечної програми під 8,8% вже отримано понад 2000 заявок. Такі умови можуть отримати наші активні клієнти для придбання житла на вторинному ринку нерухомості. Власний внесок – від 30% вартості житла. Строк кредитування – до 20 років. Ставка 8,8% – фіксована на перший рік. Оскільки строк кредиту - до 20 років, то наступні роки ставка буде змінюваною і залежати від індексу UIRD.

Що таке індекс UIRD?

UIRD – це індекс депозитних ставок, які пропонують провідні банки для українців. Для його розрахунку розроблена ціла методика та в цілому це – середнє ринкове значення депозитних ставок. Індекс розраховується щодня і публікується на сайті НБУ, тож кожен може за ним слідкувати ось тут.

Важливо розуміти, що чим нижчими стають ставки за депозитами, тим нижчим буде значення UIRD.

Від чого залежить UIRD?

Це такий собі «індикатор» стабільності в країні – темпу економічного росту, рівня інфляції тощо. Показники поступово зростають, економіка України міцнішає і це, зрештою, призводить до зниження депозитних ставок, що, безумовно, є позитивним сигналом для населення. А оскільки банки менше платитимуть за депозитами, це дозволить їм знизити і кредитні ставки. Тобто – банківські «позики» стають дешевшими, коли знижуються їхні депозитні ставки.

Така позитивна тенденція спостерігається ще з 2015 року і має всі необхідні економічні передумови для продовження.

Як розрахуватиметься ставка з другого року кредитування?

Дуже просто – вона розраховується так: значення UIRD12M+5%, де 5% – така собі «страховка» банку, якщо показник UIRD стане мінімальним. Наприклад, зараз ставка на другий рік кредитування склала б 13,42%.

Враховуючи динаміку останніх років, то ця ставка може й надалі знижуватися. От погляньте на графік, як змінювався показник UIRD цього року.

За доступним кредитом вже можна звертатися до будь-якого відділення УКРГАЗБАНКУ. Найближче відділення можна знайти тут.

27.08.2020