Беззаставні кредити на енергоефективність: УКРГАЗБАНК та ЮНІДО презентували роботу Фонду гарантування кредитів

УКРГАЗБАНК та Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) презентували роботу Фонду гарантування кредитів для ефективного розвитку українського ринку промислової енергоефективності. Що є першим в Україні фінансовим інструментом, який використовує гарантії, для покращення умов фінансування промислової енергоефективності (IEE).

Скориставшись цією програмою, підприємства зможуть отримати беззаставний кредит за зниженою ставкою, а натомість матимуть економію енергоресурсів до 25%. Звичайно, ці кредити розглядатимуться технічним офісом УКРГАЗБАНКУ як пріоритетні.

«Не секрет, що Україна є однією із найбільш енергоємних країн світу. І робота цього фонду спрямована саме на вирішення цієї проблеми в першу чергу. Він допомагає українському бізнесу стати сучасним, енергоефективним та конкурентноздатним на міжнародних ринках і що важливо – більш екологічним. Цей проєкт є пілотним як для Укргазбанку, так і для ЮНІДО, і він має деякі обмеження. Максимальна сума кредиту поки обмежується 150 тис. дол. США. Та цієї суми достатньо для запровадження системи енергоменеджменту на підприємстві. Варто зазначити, що всі проєкти мають дуже швидку окупність», – зазначив заступник директора департаменту міжнародної співпраці УКРГАЗБАНКУ Віктор Дума.

Кому може бути цікавим таке фінансування? Це виробничі підприємства, підприємства харчової та переробної промисловості, експортно-орієнтовані компанії, або ж ті, що планують залучати кредитні кошти у міжнародних фінансових установ, підприємства енергоємних галузей та ін.

За словами Сергія Поровського, експерта з політики та фінансування енергоефективності Проекту UNIDO/GEF UKR IEE, система енергетичного менеджменту є найефективнішим інструментом, що дозволяє компаніям зрозуміти потенціал та доцільність подальших інвестицій в енергоефективність. «Інвестиції у заходи з промислової енергоефективності є вигідним капіталовкладенням. А за умови впровадження системи енергоменеджменту, що ми радимо зробити першочергово, це є дуже вигідним! Проте зараз ми докладаємо чималих зусиль, щоб переваги фінансування промислової енергоефективності були зрозумілими як на рівні промислових підприємств, так і на рівні фінансових та державних інститутів. Це вкрай необхідно для зменшення енергоінтенсивності економіки України та покращення її розвитку», - зазначив Сергій Поровський. 

Участь у заході взяли представники УКРГАЗБАНКУ та Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО), представники профільних міністерств, а також підприємці-учасники проєкту UKRIEE UNIDO/GEF, які вже на власному досвіді переконалися в ефективності впровадження системи енергоменеджменту.

Учасники поділилися практичним досвідом і вигодами від впровадження систем енергоменеджменту і капіталовкладень в енергоефективність.

Повну версію презентації можна переглянути тут.

Детальніше про умови кредитування тут.

26.11.2020