Ринок зелених облігацій. Нові гравці.

Державний банк Індії (ДБІ) -  найбільша та найпрестижніша фінансова установа Індії, здійснив прорив та став новим гравцем на світовому ринку зелених облігацій, розмістивши  дебютний випуск зелених облігацій на суму 650 млн. дол.. Облігаціям присвоєно рейтинг NS: SBI, BBB- / Stable кредитно-рейтинговим агентством Fitch Ratings. Сам банк посідає 56-е місце серед 100 найбільших банків світу відповідно до Інформаційного звіту з глобальних ринків агенції  S&P 2018. Дебютний випуск є частиною програми розміщень на суму 3 млрд. дол. та підтверджує намір  ДБІ виконувати зобов'язання щодо фінансування проектів  сталого розвитку: залучені кошти будуть спрямовані на фінансування:

  • 49 сонячних енергетичних проектів зі встановленою загальною потужністю 1 300 МВт
  • 32 вітряних енергетичних проектів зі встановленою загальною потужністю 1 300 МВт

Варто зазначити, що в розміщенні приймало участь 114 учасників, а перевищення попиту склало 1,25 млрд. доларів. Географія розподілу була наступною: 52% облігацій було розміщення в Азії, 45% - у Європі та на Близькому Сході та 3% в офшорах США. Серед учасників банки складають 41%, менеджери фондів - 30%, страхові компанії - 17%, приватні банки - 8%, державний сектор - 4%.

П'ятирічні доларові запозичення мають котирування на рівні доходності облігацій казначейства США (UST) плюс 165 базисних пунктів (б.п.), тоді як для британських інвесторів доходність складає 3-и міс. Libor плюс 151 б.п..

Загальні зобов’язання за зеленими облігаціями ДБІ включають зобов’язання підтримувати цілі індійського уряду щодо досягнення встановленої потужності чистої енергії у 179 ГВт до 2022 року.

Більш детально з інформацією можна ознайомитись за посыланнями MoneyControl та ClimateBonds.