ЦЕНТРАЛЬНІ БАНКИ ПОВИННІ РЕАГУВАТИ НА ЗАГРОЗИ ЗМІНИ КЛІМАТУ

Представники провідних центральних банків попередили, що зміна клімату у поєднанні з недостатньо керованим переходом до низьковуглецевої економіки може викликати «раптовий обвал цін на активи», який може зруйнувати фінансову систему. Їх коментарі супроводжують новий звіт Мережі «озеленення» фінансової системи (NGFS), зростаючої міжнародної групи центральних банків і фінансових регуляторів, який опубліковано 17 квітня 2019 року. (Зі звітом можна ознайомитись за посиланням)

Фінансові установи повинні пристосуватися до нової реальності зміни клімату, або «вони припинять своє існування», - попереджають голова Банку Англії та Марк Карні (Mark Carney) з Банку Англії та голова Банку Франції Вільяро де Гальхау (Villeroy de Galhau) з Banque de France.

Зазначений звіт має чотири основні рекомендації для фінансового сектору та центрального банківського співтовариства:

  • Органам нагляду пропонується заохочувати фінансові установи до впровадження та моніторингу кліматичних ризиків у повсякденній діяльності (у тому числі на рівні правління).
  • Центральним банкам рекомендується враховувати фінансовий ризик, який пов'язаний з кліматом, у своїх портфелях (наприклад, пенсійних фондах).
  • Поглибити співпрацю для покращення управління, збору та оцінки даних, пов'язаних з фінансами та зміною клімату.
  • Обмінюватися результатами та досвідом з іншими зацікавленими сторонами щодо управління фінансовими ризиками, які є наслідками змін клімату.