Фінансовий моніторинг

Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон про ПВК/ФТ) АБ «УКРГАЗБАНК» (далі – Банк) є суб’єктом первинного фінансового моніторингу, на якого поширюються обов’язки, встановлені Законом про ПВК/ФТ та Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затвердженого постановою Правління НБУ від 19.05.2020 № 65 (із змінами) (далі – Положення про фінансовий моніторинг). Здійснюючи фінансовий моніторинг, банки та інші суб’єкти первинного фінансового моніторингу перевіряють своїх клієнтів та аналізують їх фінансові операції з метою виявлення незаконно отриманих доходів, протидії у відмиванні коштів та запобігання фінансуванню тероризму.

З метою належного виконання функцій суб’єкта первинного фінансового моніторингу Банк серед іншого здійснює ідентифікацію, верифікацію та актуалізацію даних про клієнта (представника клієнта) у визначених Законом про ПВК/ФТ випадках. При цьому, Банк не має права надавати послуги клієнту, якщо його ідентифікація або актуалізація даних не були проведені вчасно та в повному обсязі.

Ідентифікація клієнта – заходи, що вживаються Банком для встановлення особи клієнта шляхом отримання її ідентифікаційних даних.

Верифікація клієнта – заходи, що вживаються Банком з метою перевірки (підтвердження) належності відповідній особі клієнта отриманих Банком ідентифікаційних даних.

Актуалізація даних клієнта – забезпечення актуальності отриманих та існуючих документів, даних та інформації про клієнта.

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА АКТУАЛІЗАЦІЯ ДАНИХ КЛІЄНТА В АБ «УКРГАЗБАНК»

Ідентифікація та верифікація клієнта (представника клієнта) здійснюються до встановлення ділових відносин, вчинення правочинів, проведення фінансової операції, відкриття рахунка.

Актуалізація може бути планова та позапланова
Планова актуалізація здійснюється з такою періодичністю: Позапланова актуалізація здійснюється, зокрема, у разі:
  • не рідше одного разу на рік, якщо ризик ділових відносин з клієнтом є високим;
  • не рідше одного разу на три роки, якщо ризик ділових відносин з клієнтом є середнім;
  • не рідше одного разу на п’ять років – в інших випадках за умови відсутності підозр.
  • закінчення строку (припинення) дії, втрати чинності чи визнання недійсними поданих раніше документів;
  • втрати чинності / обміну ідентифікаційного документа клієнта (представника клієнта);
  • встановлення факту належності клієнта до  політично значущої особи, членів її сім’ї або особи, пов’язаної з політично значущою особою.
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА АКТУАЛІЗАЦІЯ ДАНИХ КЛІЄНТА МОЖЕ ЗДІЙСНЮВАТИСЬ:
Шляхом звернення до відділення АБ «УКРГАЗБАНК» Через мобільний додаток «ЕКО-банк» (вже доступна для клієнтів, які цього потребують)

До ідентифікаційних документів, на підставі яких АБ «УКРГАЗБАНК» здійснює ідентифікацію, верифікацію та актуалізацію даних, відносяться такі документи:

  1. паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або ID картки);
  2. паспорт громадянина України для виїзду за кордон, в т.ч. з відміткою про виїзд на постійне місце проживання за кордон;
  3. посвідчення особи моряка;
  4. тимчасове посвідчення громадянина України;
  5. паспорт громадянина іншої країни (крім України);
  6. військовий квиток;
  7. паспортний документ іноземця з відміткою про наявність дозволу про в’їзд на територію України;
  8. посвідка на постійне проживання, яка є документом, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує право на постійне проживання в Україні;
  9. посвідка на тимчасове проживання, яка є документом, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні;
  10. посвідчення біженця;
  11. посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.   

Для того, що скористатися функціями мобільного додатку «ЕКО-банк» клієнту необхідно виконати такі дії:

  • завантажити на свій смартфон мобільний додаток «ЕКО-банк» за допомогою QR-коду:
  • ввести свій номер телефону (авторизація підтвердиться ОТП – паролем у вигляді sms) та створити особистий пароль для входу у додаток;
  • якщо Ви користуєтесь послугами Банку вперше (є новим клієнтом), то потрібно пройти верифікацію та ідентифікацію за допомогою функції «шеринг копії e-паспорту», обравши цю опцію за допомогою застосунку Дія.
    Важливо! Для того, щоб передати копії документів АБ «УКРГАЗБАНК» у користувача (клієнта) повинен бути створений Дія.Підпис. В іншому випадку його необхідно створити, дотримуючись інструкцій за посиланням.
  • користувач (клієнт) підтверджує передачу копій цифрових документів у застосунку «Дія» та при успішній автентифікації автоматично спрямовується на сторінку мобільного додатку «ЕКО-банк».

Далі АБ «УКРГАЗБАНК» отримує документи користувача (клієнта), зберігає їх та пропонує здійснити користувачу наступні кроки:

  1. заповнити у додатку «ЕКО-банк» опитувальник;
  2. підписати заяву-договір за допомогою Дія.Підпису;
  3. повідомити адресу електронної пошти, на яку буде відправлений договір.

ПЕРЕВІРКА ДЖЕРЕЛ ПОХОДЖЕННЯ КОШТІВ КЛІЄНТА ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СУМИ ОПЕРАЦІЙ, ЯКУ ПРОВОДИТЬ КЛІЄНТ

1. Здійснення фінансових операцій з внесення готівкових коштів через касу АБ «УКРГАЗБАНК»  на власний поточний/вкладний (депозитний) рахунок клієнта:

  • якщо сума дорівнює або перевищує 400 000,00 грн. (еквівалент зазначеної суми в іноземній валюті), до проведення фінансової операції, потрібно надати документи/інформацію, які підтверджують джерела походження коштів. При цьому копії відповідних документів мають бути засвідчені в установленому АБ «УКРГАЗБАНК»  порядку;

2. Здійснення фінансових операцій без відкриття рахунка/ проведення разової фінансової операції без встановлення ділових відносин (в тому числі проведення готівкових фінансових операцій з купівлі, продажу або конвертації іноземної валюти):

  • якщо сума дорівнює або перевищує 400 000,00 грн. (або еквівалент зазначеної суми) – до проведення фінансової операції, потрібно надати документи/інформацію, які підтверджують джерела походження коштів, засвідчені в установленому АБ «УКРГАЗБАНК» порядку.

Відповідно до «Положення про порядок організації виконання окремих вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу, валютного нагляду, нагляду у сфері реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) протягом дії воєнного стану», затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 20 грудня 2024 року № 153, Банк не здійснює заходів із перевірки джерел походження коштів у разі проведення фінансових операцій з унесення клієнтами коштів готівкою з метою їх зарахування на:

  1. рахунки Збройних Сил України для надання допомоги Збройним Силам України та спеціальний рахунок, відкритий Національним банком для збору коштів на підтримку Збройних Сил України;
  2. поточний рахунок Міністерства соціальної політики України, відкритий в Національному банку для благодійної допомоги та забезпечення підтримки найуразливіших категорій населення;
  3. рахунки банків України для придбання облігацій внутрішньої державної позики “Військові облігації”;
  4. поточний рахунок клієнта - фізичної особи в розмірі, який відповідає пороговій фінансовій операції (це сума, що дорівнює або перевищує 400 тисяч гривень або еквівалент зазначеної суми) та зазначений в статті 20 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 № 361-IХ, якщо такий клієнт не надав на вимогу банку відповідних документів або відомостей.
  5. Банку забороняється здійснювати видаткові операції (видавати кошти в готівковій формі, проводити їх переказ, інші видаткові операції) за рахунками клієнтів - фізичних осіб із коштами, зазначеними в вищезазначеному пункті 4, крім випадків переказу таких коштів на рахунки, зазначені в вищезазначених пунктах 1-3 пункту.
  6. Банк попередньо перед внесенням клієнтом готівкових коштів, зазначених в вищезазначеному пункті 4, повідомляє клієнта про обмеження видаткових операцій з коштами в разі ненадання клієнтом на вимогу банку документів або відомостей, необхідних для встановлення джерел їх походження.

Відповідно до Постанови Правління НБУ від 05.09.2023 №110 «Про затвердження змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу», клієнт при ідентифікації та актуалізації даних має повідомити про планову максимальну суму фінансових операцій на місяць, а АБ «УКРГАЗБАНК» здійснити моніторинг фінансових операцій та за потреби з’ясувати причини перевищення, заявленої клієнтом максимальної суми фінансових операцій на місяць.

Якщо клієнт перевищив заявлену максимальну суму фінансових операцій на місяць, АБ «УКРГАЗБАНК» повідомляє про це клієнта шляхом надсилання:

  • пуш – повідомлення користувачам мобільного додатку Еко-банк;
  • повідомлення у Viber , якщо у клієнта відсутній мобільний додаток Еко-банк;
  • смс – повідомлення, якщо у клієнта відсутній мобільний додаток Еко-банк та відсутній Viber;

про необхідність у зазначений в повідомленні термін надати документи, що підтверджують джерела походження коштів, які надійшли на рахунок(-ки) за вказаний період.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ (Питання-Відповіді):

Навіщо потрібно здійснювати актуалізацію даних?

Відповідно до п. 4) ч. 2 ст. 8, п. 34) ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення» банк зобов’язаний здійснювати належну перевірку існуючих клієнтів.

Що буде, якщо я відмовлюсь від ідентифікації або надання документів?

Відповідно ст. 15, частини 1 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення», згідно якої: Суб’єкт первинного фінансового моніторингу зобов’язаний відмовитися від встановлення (підтримання) ділових відносин/відмовити клієнту у відкритті рахунка (обслуговуванні), у тому числі шляхом розірвання ділових відносин, закриття рахунка/відмовитися від проведення фінансової операції у разі ненадання клієнтом необхідних для здійснення належної перевірки клієнта документів чи відомостей.

Що робити, якщо дані змінилися?

Якщо в клієнта змінилася адреса, номер телефону або інші персональні дані, потрібно про це повідомити АБ «УКРГАЗБАНК». Для цього потрібно особисто прийти до найближчого відділення АБ «УКРГАЗБАНК»

Якщо я не можу надати документи, чи зможу я користуватись рахунком?

Відповідно ст. 15, частини 1 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення», згідно якої: Суб’єкт первинного фінансового моніторингу зобов’язаний відмовитися від встановлення (підтримання) ділових відносин/відмовити клієнту у відкритті рахунка (обслуговуванні), у тому числі шляхом розірвання ділових відносин, закриття рахунка/відмовитися від проведення фінансової операції у разі ненадання клієнтом необхідних для здійснення належної перевірки клієнта документів чи відомостей;

Чи потрібно клієнту надавати інформацію/документи щодо джерел походження коштів при здійсненні готівкової фінансової операції?

При здійсненні готівкових фінансових операцій понад 400 000,00 грн. (в тому числі в еквіваленті) - це вимога фінансового моніторингу, і в разі значних операцій АБ «УКРГАЗБАНК» зобов'язаний перевіряти законність джерела коштів для запобігання відмиванню грошей.

На якій підставі будуть припинені ділові відносини

Згідно статті 15 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення» банк зобов'язаний відмовитися від обслуговування і розірвати ділові відносини з клієнтом (закрити рахунок) в разі, якщо за запитом банку клієнт не надає необхідні для здійснення належної перевірки документи чи відомості.

Чи може хтось інший пройти ідентифікацію?

Документи для здійснення ідентифікації даних клієнта можуть бути надані представником клієнта, який має право діяти від імені іншого клієнта на підставі довіреності або іншого документа, який надає їй таке право.

Якщо не змінились дані, чи потрібно робити планову актуалізацію

Якщо ідентифікаційні дані не змінилися, то клієнту необхідно оновити інформацію в опитувальнику.

Як актуалізувати дані, якщо в застосунку Дія відсутні паспортні дані?

Якщо в застосунку Дія відсутні дані закордонного паспорта або ІD-паспорта громадянина України, то для актуалізації даних потрібно звернутись до відділення АБ «УКРГАЗБАНК» з оригіналом документа, що посвідчує особу, та РНОКПП (за наявності).

Як банк захищає мої персональні дані

АБ «УКРГАЗБАНК» дотримується вимог законодавства щодо захисту персональних даних і вживає комплекс технічних та організаційних заходів для забезпечення їхньої безпеки. Захист персональних даних здійснюється відповідно до:
— Закону України «Про захист персональних даних»;
— Закону України «Про банки і банківську діяльність» (ст. 60 – банківська таємниця);
— Вимог Національного банку України щодо інформаційної безпеки.

Чим відрізняється ідентифікація від актуалізація даних

Ідентифікація здійснюється під час першого звернення для встановлення ділових відносин та проведення фінансової операції на суму, що дорівнює або перевищує 400 000,00 грн. (еквівалент зазначеної суми), актуалізація даних– здійснюється повторно, з певною періодичністю для оновлення або підтвердження ідентифікаційних даних.

Як здійснити актуалізацію даних, якщо немає можливості прийти до відділення, оскільки знаходжуся за кордоном/на тимчасово окупованій території. Чи можна пройти актуалізацію даних онлайн.

Актуалізацію можливо здійснити через мобільний додаток «ЕКО-банк», при наявності цифрових документів, а саме: е-паспорт громадянина України та е-паспорт для виїзду за кордон, що містяться в застосунку Дія.
Якщо в застосунку Дія відсутні дані закордонного паспорта або ІD-паспорта громадянина України, то для актуалізації даних потрібно звернутись до відділення АБ «УКРГАЗБАНК» з оригіналом документа, що посвідчує особу, та РНОКПП (за наявності).

Чи підходить для актуалізації даних закордонний паспорт

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №911 від 18.08.2021, біометричний закордонний паспорт можна використовувати так само, як і внутрішній паспорт громадянина України.

На період дії воєнного стану ідентифікація і верифікація військовослужбовців Збройних Сил України та осіб, які призиваються до Збройних Сил України й інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави (далі - військовослужбовець) під час відкриття рахунку може здійснюватися на підставі таких документів:

  • військового квитка;
  • посвідчення офіцера;
  • посвідчення генерала (адмірала).

Рахунок військовослужбовцю відкривається банком на підставі заяви про відкриття рахунку в довільній формі та укладення відповідного договору. Для відкриття вкладного (депозитного) рахунку заява не подається.

ЗАЗНАЧЕНІ В ЦЬОМУ ПУНКТІ ДОКУМЕНТИ НЕ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ВЕРИФІКАЦІЇ ОСОБИ ПІД ЧАС ЗДІЙСНЕННЯ КАСОВИХ ОПЕРАЦІЙ.

Ми використовуемо cookie-файли на нашому сайті, для надання більш комфортного сервісу.
Банк використовує файли cookie, щоб забезпечити коректне функціонування сторінок сайту, поліпшити взаємодію з користувачем і пропонувати вам більш клієнтоорієнтовану рекламу. Ознайомтесь з Порядком та процедурою захисту персональних даних для отримання додаткової інформації стосовно файлів cookie. Натискаючи на кнопку «ОК», ви підтверджуєте ознайомлення з Порядком та процедурою захисту персональних даних.
Мы используем cookies на этом сайте, для предоставления более комфортного сервиса.
Банк использует файлы cookie, чтобы обеспечить корректное функционирование страниц сайта, улучшить взаимодействие с пользователем и предлагать вам более клиентоориентированную рекламу. Ознакомьтесь с Порядком и процедурой защиты персональных данных для получения дополнительной информации касательно файлов cookie. Нажимая на кнопку «ОК», вы подтверждаете ознакомление с Порядком и процедурой защиты персональных данных.
We use cookies on this site to provide you with the best experience.
Bank uses cookies to ensure the correct functioning of the website pages, to improve interaction with the user and to offer you more customer-oriented advertising. Please review the Privacy Policy for more information about cookies. By clicking the "OK" button, you confirm that you have read the Privacy Policy.