Профінансована УКРГАЗБАНКОМ сонячна станція вже забезпечує жителів Запоріжжя «чистою» електроенергією

Профінансована за рахунок ЕКО-кредиту від УКРГАЗБАНКУ і вже введена в експлуатацію сонячна електростанція у місті Токмак Токмацького району Запорізької області генеруватиме 14 млн кВт*год екологічно чистої електроенергії протягом року. Цього вистачить, щоб повністю забезпечити жителів міста та району «чистою» електроенергією.

Завдяки роботі першої черги нового пускового комплексу СЕС потужністю 11 МВт, шкідливі викиди CO2 скоротяться на 8,4 тисяч тонн щорічно. Економія природного газу складатиме 4 млн м³. Станції працює на рівні напруги 150 кВ, що робить її частиною об’єднаної енергетичної системи України.

ЕКО-кредит був наданий одному з лідерів у сфері розробок і реалізації енергоефективних проектів на основі використання альтернативних джерел енергії компанії ТОВ «Токмак Солар Енерджи».

Вихід станції на повну проектну потужність заплановано на грудень 2018 року. Після повного завершення будівництва потужність станції складе 50 МВт, що дозволить підвищити надійність забезпечення електроенергією жителів 6 районів Запорізької області.

Це вже друга потужна сонячна електростанція, профінансована УКРГАЗБАНКОМ у Запоріжжі. На території Запорізької області висока середньорічна сонячна активність. За цим показником  регіон поступається лише Одеській та Херсонській областям.

19.02.2018