УКРГАЗБАНК та канадський інвестор розпочинають розвиток альтернативної енергетики в Україні

Державний УКРГАЗБАНК та компанія TIU Canada, що є першим канадським інвестором в Україні, розпочали співпрацю у збільшенні потужностей відновлюваних джерел енергії.

Зокрема, банк рефінансував 70% вартості нової потужної Нікопольської сонячної електростанції, що стала пілотним проектом TIU Canada. Загальний обсяг інвестицій у будівництво СЕС склав приблизно 10,5 млн євро.

Сонячна станція складається з 32 тисяч фотомодулів і розташована на ділянці площею 15,1 га на території Нікопольського заводу феросплавів Дніпропетровської області.

Нова СЕС потужністю у 10,5 МВт є одним з найпродуктивніших об'єктів на Дніпропетровщині й вже постачає екологічно чисту електроенергію місцевим жителям та підприємствам.

Завдяки реалізації проекту зменшення викидів CO2 прогнозовано становитиме 7,8 тис. тонн на рік, а економія природного газу складатиме 3,9 млн м³.

За словами директора департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження УКРГАЗБАНКУ Родіона Морозова банк вже готовий до участі у нових проектах канадського партнера. 

«Україна має неабиякий інвестиційний потенціал і приємно, що на вітчизняний ринок виходять такі потужні інноваційні компанії у сфері відновлюваної енергетики. Я переконаний, співпраця з УКРГАЗБАНКОМ допоможе реалізувати ще не один важливий еко-проект для українців. А це – економія ресурсів, коштів та значне зменшення шкідливих викидів у довкілля», - зазначив Родіон Морозов.

Президент компанії Refraction 1 Fund, власник TIU Canada, Майкл Юркович був приємно здивований якістю послуг, наданих УКРГАЗБАНКОМ та наголосив, що налаштований на співпрацю у питанні подальшого розвитку сектору альтернативної енергетики в Україні.

«Сьогодні інвестиції у відновлювану енергетику мають неабиякий позитивний вплив на екологію, особливо у промислових регіонах. Добре, що Україна з кожним роком все більше уваги приділяє саме розвитку «зелених» технологій, адже це суттєво підвищує ефективність економіки, виробляє більшу кількість енергії, що дозволяє послабити індустріальне навантаження у піковий період та створює податкові надходження та робочі місця для аграрної України. Ми раді, що УКРГАЗБАНК розуміє важливість інвестицій у відновлювані джерела енергії та сподіваємось на постійну участь УКРГАЗБАНКУ у підтримці прямих іноземних інвестицій та підвищенні якості життя українців шляхом інвестування в інфраструктуру України», - наголосив Майкл Юркович.

До речі, перша СЕС в Нікополі забезпечила роботою 25 місцевих фахівців, а міський бюджет додатково отримав понад 2 млн грн.

Довідка: TIU Canada – енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться у власності канадської інвестиційної компанії Refraction 1 Fund. 

01.06.2018