Китай відновлює співпрацю з Україною і розпочинає партнерство з УКРГАЗБАНКОМ у «зеленому» фінансуванні

Китайська державна експортно-кредитна страхова корпорація Sinosure заявила про готовність до початку співпраці з державним УКРГАЗБАНКОМ у сфері «зеленого» фінансування.

Зокрема, Sinosure зможе забезпечувати страхове покриття та фінансування китайських компаній, які готові взяти участь у відповідних проектах в Україні. Sinosure також розглядає можливість виділення кредитних лімітів для потенційних проектів в Україні, в яких бере участь УКРГАЗБАНК.

Також днями Національний банк України та Народний банк Китаю відновили двосторонній договір про валютний своп ще на три роки. Максимальна сума валютного свопу залишається незмінною - 15 млрд юаней, що зараз еквівалентно 62 млрд грн (більше 2,2 млрд дол. США). Договір про валютний своп підписали голова Національного банку України Яків Смолій та голова Народної банку Китаю Йі Ган під час робочої поїздки делегації НБУ до Пекіну.

Нагадаємо, 94,94% статутного капіталу УКРГАЗБАНКУ належить державі в особі Міністерства фінансів України. 3 2015 року УКРГАЗБАНК входить до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (постанова №83 Кабінету Міністрів України). Також УКРГАЗБАНК на сьогодні є єдиним державним банком, що входить у ТОП-5 найстійкіших банків України.  За 11 місяців 2018 року чистий прибуток УКРГАЗБАНКУ склав 688 млн грн, що вже перевищує запланований річний показник.

12.12.2018