УКРГАЗБАНК – перший український представник глобальних принципів ООН з відповідального банкінгу

УКРГАЗБАНК як Екобанк №1 в Україні став першим офіційним учасником Принципів відповідального банкінгу, створених на основі інноваційного партнерства між банками з усього світу і міжнародної ініціативи ООН у сфері відповідального фінансування. Це потужна глобальна спільнота, яка об’єднує третину світового банківського капіталу, а це 47 трлн доларів, та має підтримку 130 фінустанов із 45 країн світу.

«Бути першими дуже почесно, але й дуже відповідально це ми знаємо напевно. Адже ми стали першим ЕКОбанком в Східній Європі в 2016 році і продовжуємо впроваджувати «зелені» тренди в Україні. Тепер роль банків уже НЕ обмежується лише забезпеченням фінансової стабільності в країні, їхня роль день у день посилюється, і тепер головне завдання – забезпечити стійкість в економічній, соціальній та екологічній сферах. Сподіваюся, що за нами підуть і інші українські банки, адже глобально ці принципи допоможуть поліпшити стійкість банківської системи, а фінустанови зможуть зміцнити довіру інвесторів, клієнтів, співробітників і суспільства», – зазначив Голова Правління Кирило Шевченко.

У своїй діяльності кожен учасник дотримується таких 6 принципів відповідального банкінгу:

  • Приведення у відповідність відповідність стратегії банку до потреб людей та цілей суспільства, як це зазначено в Цілях сталого розвитку, Паризькій кліматичній угоді та відповідних національних та регіональних нормах.
  • Вплив та цілі постійне збільшення свого позитивного впливу, зменшуючи при цьому негативний вплив на людину та довкілля, а також управління ризиками, спричиненими діяльністю фінустанови.
  • Клієнти   відповідальна співпраця з  клієнтами,  заохочення практики сталої діяльності та сприяння економічній діяльності для спільного процвітання нинішнього та майбутніх поколінь.
  • Зацікавлені сторони активне та відповідальне провадження консультацій, участь та співпраця з зацікавленими сторонами для досягнення цілей суспільства.
  • Управління та культура ефективне управління та культура відповідальної банківської діяльності.
  • Прозорість та підзвітність – періодично переглядати індивідуальну та колективну реалізацію цих Принципів, бути прозорими та відповідальними за свій позитивний та негативний вплив, а також за внесок у досягнення цілей суспільства.

Принципи відповідального банкінгу визначають роль і відповідальність банківської галузі у формуванні сталого майбутнього і приведення банківського сектора у відповідність з цілями ООН у сфері сталого розвитку та Паризькою кліматичною угодою 2015 року. Важливо, що вони також дозволяють Банку впровадити стійкість у всіх сферах своєї діяльності і визначити, де саме він може забезпечувати найбільший вплив та внесок у стійке майбутнє. 

Більш детальна інформація про принципи відповідального банкінгу доступна тут.

23.10.2019