УКРГАЗБАНК долучився до програми підтримки малого та середнього бізнесу «FinancEast» на сході України

УКРГАЗБАНКУ підписав угоду з Німецько-Українським фондом і став учасником нової програми підтримки українського бізнесу «FinancEast». Програма дозволить розширити доступ до фінансування мікро-, малим та середнім підприємствам, які ведуть свій бізнес на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей.

Для реалізації програми FinancEast Європейський Союз надав Україні грант в розмірі 9,5 млн євро через Німецький банк розвитку KfW. Виконавцем програми виступає Німецько-Український фонд.

«Завдяки цьому гранту Європейський Союз сподівається відновити стійкі кредитні та лізингові операції в регіоні, де банки майже не працювали з 2014 року, підтримуючи стійке економічне та соціальне відновлення і, тим самим, сприяючи миру та примиренню на Сході України», сказав Фредерік Куне, перший радник, керівник відділу «Місцевий та людський розвиток», Представництва Європейського Союзу в Україні.

«Сьогодні ми починаємо активну фазу реалізації програми підтримки FinancEast, яка відкриє підприємцям Донбасу доступ до різноманітних фінансових інструментів, в тому числі кредитування. Це, я переконаний, поліпшить фінансове здоров’я їхніх компаній, підвищить їхню спроможність далі зростати, розвиватися, радувати своїх клієнтів якісними продуктам та послугами», сказав заступник Міністра фінансів України Юрій Гелетій.

«Національний банк підтримує програми, які можуть допомогти пожвавити кредитування української економіки та бізнесу у східних областях. Наразі ми відзначаємо пожвавлення кредитування, особливо в сегменті малого та середнього бізнесу. Попит на кредити в сегменті МСБ щороку підвищується, тоді як якість обслуговування суттєво вища в порівнянні з позиками іншим бізнес-сегментам. Ми віримо, що цей сегмент стане рушієм для відновлення кредитування і економічного розвитку країни», зазначила перший заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Грантові ресурси будуть надаватись МСП у вигляді компенсації до 50% вартості інвестиційних проектів. Інвестиційні проекти передбачають придбання у лізинг або у кредит сільськогосподарської техніки, обладнання і транспортних засобів, монтаж, будівництво чи реконструкцію приміщень, введення в експлуатацію тощо. Вже з 20 грудня підприємці зможуть звертатися до регіональних відділень УКРГАЗБАНКУ та отримувати кошти у лізинг чи кредит.

«УКРГАЗБАНК – визнаний лідер по роботі з МСБ-сектором: лише за минулий рік кредитний портфель для клієнтів МСБ збільшився вдвічі і сьогодні він становить 5,3 млрд грн. УКРГАЗБАНК успішно співпрацює з НУФ за програмами кредитування ММСП з  2012 року та є найбільш активним партнером за програмами НУФ. За цей час ми видали кредитів для мікро-, малих та середніх підприємств на суму понад 760 млн грн», зазначив під час підписання угоди Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко.

Більш детально з умовами програми можна ознайомитися на сайті.

19.12.2019