Перший мільярд для українського бізнесу за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

Президентська програма доступних кредитів, яка стартувала взимку, продовжує стрімко набирати обертів. Днями обсяг наших кредитних угод вже подолав позначку в мільярд гривень, де левова частка – саме інвестиційні кредити. Їх у нашому портфелі понад 80%. Тож УКРГАЗБАНК утримує своє абсолютне лідерство у наданні кредитів, які дозволяють економіці розвиватися завдяки реалізації нових перспективних проєктів.

Наразі УКРГАЗБАНК – лідер серед держбанків за обсягом доступних кредитів для українського бізнесу. Банк також активно підтримує і молодих підприємців та їх новітні починання: близько 7 млн грн отримали молоді бізнесмени на свої стартапи. На розгляді маємо ще 9 кредитних заявок від стартапів на суму близько 10 млн гривень.

Процедура така: потенційний позичальник готує бізнес-план, на підставі якого фахівці нашого Банку оцінюють кредитні ризики. Але навіть у складанні цього плану ми допомагаємо майбутнім підприємцям – надаємо консультації та необхідні навчальні матеріали. Вони розроблені Міжнародною організацією праці для українських підприємців і власників малого бізнесу за підтримки уряду Данії, які ґрунтуються на 25-річному досвіді роботи в 100 країнах світу.

Нагадаємо, що першим в Україні стартапом, який отримав доступний кредит на свій бізнес, став еко-підприємець з Хмельницького. Його ідея – виробництво розпалювача вогню з деревної вовни. А УКРГАЗБАНК, як перший еко-банк країни, активно підтримує виробництва таких продуктів, що не забруднюють наше довкілля.

Безумовно, свої корективи в плани і можливості реалізації бізнес-ідей внесла пандемія. Підприємцям довелося шукати рішення, як врятувати бізнес і мінімізувати збитки. Уряд відреагував на ці потреби і доповнив програму антикризовими заходами – позичальники тепер можуть отримати кредити під пільгову ставку у 3% річних на інвестиційні цілі медичного напрямку та фінансування оборотних коштів. І, наприклад, якщо у підприємця, який бажає втілити свій стартап у життя, відсутня застава, то Фонд розвитку підприємництва надає гарантію в розмірі 80% від суми кредиту.

Загалом фінансування було надано таким сферам діяльності: сільське господарство, переробна промисловість, оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність.

Сьогодні Укргазбанк розглядає ще 182 кредитні заявки на суму близько 300 млн ​​грн. Середній розмір інвестиційного кредиту становить близько 700 тис. грн. Портфель банку постійно поповнюється новими цікавими кейсами, в реалізації яких клієнти зацікавлені навіть у такі непрості часи.

05.10.2020