УКРГАЗБАНК розширює межі «зеленого» кредитування – тепер і проекти сталого розвитку

Нині екопроєкти, зокрема з відновлюваної енергетики та енергоефективної модернізації, складають майже 35% кредитного портфелю УКРГАЗБАНКУ, бо ж саме ми – драйвери «зеленого» фінансування та розвитку екологічної свідомості в Україні. А тепер, крім екопроектів, за підтримки партнерів, міжнародної компанії IFC, ми розширюємо нашу сферу «зеленого» фінансування – кредитуємо і проекти сталого розвитку.

Мова про підтримку клієнтів за такими напрямами: медицина, управління відходами, системи зберігання енергії, підвищення ефективності водовикористання та проекти когенерації.

Охорона здоров’я та боротьба з пандемією –  ми допоможемо замінити застаріле обладнання та діагностичні прилади, транспорт, реконструювати лікарні, створити нові робочі місця та  закупити витратні матеріали для потреб доказової медицини тощо.

Тепер ми надаватимемо фінансування для розвитку підприємств, які займаються управлінням відходами (вилучення, збір, перевезення, зберігання, утилізація відходів). Адже в нашій країні ця проблема вже набула національного масштабу. Досі понад 95% усього сміття так і залишаються на звалищах і не утилізуються. Близько 80% таких звалищ вже не можуть приймати нове сміття, якого з кожним днем стає дедалі більше. І, звісно, що країні потрібні нові підприємства, які ладні організувати ефективний збір та оптимальне використання відходів.

Піклуючись про захист довкілля, ми пропонуємо кредити на проекти з підвищенням ефективності використання водних ресурсів  – за рахунок реконструкції, розширення, повторного використання води, а також заходів реновації чи ремонту водної інфраструктури на приватних чи комунальних підприємствах.

Кредитування відновлюваної енергетики також буде дещо розширене – тепер ми фінансуватимемо системи акумулювання та зберігання енергії, а також когенераційні установки які дозволять клієнту одночасно отримувати тепло та електроенергію. Це дозволить істотно зменшити витрати та використання викопних ресурсів.

Нові напрями ми розвиватимемо разом з нашим партнером IFC. Кошти, що виділені в рамках кредитної угоди, будуть спрямовані на фінансування саме таких проектів. Звісно, свідомий та відповідальний екобізнес, отримуватиме кредити за зниженими ставками. Малий та середній бізнес може розраховувати на таке фінансування в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Нагадаємо, що УКРГАЗБАНК вже 5 років слідує еко-стратегії. За цей час було реалізовано понад 500 масштабних проектів на 30 млрд грн, що свідчить про успішність, популярність та ефективність «зеленого» банкінгу в Україні.

 

19.03.2021