Профінансована УКРГАЗБАНКОМ міні ГЕС вже забезпечує «зеленою» електроенергією Житомирщину

Профінансована УКРГАЗБАНКОМ міні гідроелектростанція у Житомирський області вже введена в експлуатацію і забезпечує жителів Баранівки екологічно чистою електроенергією. Загальна площа забудови становить 298 м², потужність – 382 кВт, а прогнозований обсяг виробництва електроенергії становить  1 713 400 кВт/год на рік.

ЕКО-кредит на реалізацію проекту був наданий ТОВ «Сайенс Інновейш Продакшн» у розмірі понад 10 млн грн.

Під час відкриття об`єкту заступник Голови Правління УКРГАЗБАНКУ Євген Мецгер зазначив, що УКРГАЗБАНК, як провідний ЕКО-банк, завжди ґрунтовно підходить до оцінки ризиків і надає «зелене» фінансування виключно тим проектам, які значно мінімізують шкідливі викиди у повітря. Також він наголосив, що собівартість електроенергії від міні ГЕС дозволяє економити значні обсяги паливно-енергетичних ресурсів.

«Для УКРГАЗБАНКУ важливо створити привабливі умови кредитування «зелених» проектів. Ставки за кредитами для «зеленої» енергетики завжди нижче стандартних, плюс ексклюзивні програми та акції. Мала гідроелектрогенерація вже отримала широкий розвиток у багатьох розвинених країнах світу. У Швейцарії відсоток виробництва електроенергії на малих ГЕС становить 8,3%, в Австрії – 10%. Ще більш вражаючих показників вдалося досягти Китаю, близько 18 – 20% всієї електроенергії виробляють більше 80 тисяч малих ГЕС. Сподіваємося, що у майбутньому їх кількість значно збільшиться і в Україні. Приємно, що у нашій країні  є соціально-відповідальний бізнес. Безумовно, будівництво навіть міні ГЕС, це гідний внесок у розвиток відновлюваних джерел енергії та енергетичної незалежності області. УКРГАЗБАНК, в свою чергу, готовий і надалі фінансувати подібні проекти за «зеленими» ставками», - наголосив Євген Мецгер. 

На Баранівській міні гідроелектростанції встановлено сучасне чеське обладнання. Управління станцією повністю автоматизовано. Гідроелектростанція вироблятиме електроенергію, яка буде постачатися в єдину енергосистему Баранівського району за «зеленим» тарифом.

Розташована Баранівська МГЕС за межами населеного пункту на східній околиці міста Баранівка у верхній частині течії річці Случ у безпечній зоні і ніякої шкоди флорі і фауні не спричиняє.

11.09.2017