На Запоріжжі запустили профінансовану УКРГАЗБАНКОМ «зелену» електростанцію

Профінансована УКРГАЗБАНКОМ сонячна електростанція на суму 19 млн євро у місті Токмак Запорізької області вже генерує екологічно чисту електроенергію для місцевих жителів.

Загальна проектна потужність першої черги сонячної станції буде складати 11 МВт, а загальна потужність після завершення будівництва другої черги складе 50 МВт. Станція розташована на площі 19 га.

За оцінками експертів завдяки роботі нової СЕС викиди CO2 в атмосферу скоротяться на 24 тисячі тонни на рік.

На відкритті «зеленої» станції Голова Правління УКРГАЗБАНКУ зазначив, що це вже третя сонячна станція профінансована УКРГАЗБАНКОМ у Запорізькій області, яка буде постачати «чисту» електроенергію на оптовий ринок енергії України.  

«Нова СЕС забезпечить електроенергією шість районів Запорізької області, в тому числі і курорти на узбережжі Азовського моря. Майже 3 роки тому, ми фактично з нуля почали еко-кредитування. За минулий рік по даним НКРЕКП кожний 3 МВт побудованих потужностей відновлюваної енергетики був профінансований саме УКРГАЗБАНКОМ. На сьогодні ми вже профінансували 88 проектів більш ніж на 261 млн євро загальною потужністю близько 470 МВт. Це сонячні і вітрові станції, проекти за напрямом «біомаси» і «біогазу», а також гідроелектростанції. Завдяки всім реалізованим еко-проектам економія газу складе близько 400 млн м³ щорічно, а викиди CO2 скоротяться більш ніж на 800 тисяч тонн на рік», - зазначив Кирило Шевченко.

Також Голова Правління УКРГАЗБАНКУ висловив вдячність місцевій владі та соціально-відповідальному бізнесу за розуміння важливості розвитку альтернативної енергетики в Україні.

ЕКО-фінансування було надано компанії ТОВ «ТОКМАК СОЛАР ЕНЕРДЖІ», що має успішний досвід у галузі будівництва, запуску і обслуговування сонячних електростанцій.

За проектом СЕС буде складатися з 17 575 фотомодулів Talesun потужністю 310 Вт, 183 інверторів Fronius ECO одиничною потужністю 27 кВт. Решта обладнання вироблено в Україні.

24.04.2018