CPLC відзначила ефективну роботу УКРГАЗБАНКУ у щорічному звіті «Carbon Pricing Report 2018-19»

Коаліція лідерів з тарифікації викидів вуглецю (CPLC), до якої минулого року долучився УКРГАЗБАНК, опублікувала щорічний звіт «Carbon Pricing Report 2018-19». У своєму звіті експерти вперше відзначили діяльність УКРГАЗБАНКУ разом із такими світовими лідерами, як  World Bank, EBRD, IFC, Ecosphere + (Великобританія) та Garanti Bank (Туреччина).

CPLC відзначило роботу УКРГАЗБАНКУ у запровадженні зменшення кредитних ставок в залежності від ефективності зниження викидів СО2 при використанні кредитних коштів, а також включення до щорічного звіту Банку інформації про управління екологічними та соціальними ризиками. «Провідний екобанк – Укргазбанк став першим українським партнером CPLC, приєднавшись у травні 2018 року. У співпраці з IFC банк розробив критерії оцінки еко-проектів, здійснює детальний розрахунок скорочення викидів CO2 для кожного проекту. Крім того, банк здійснив ряд заходів щодо зменшення викидів та кращої оцінки екологічних та соціальних ризиків», – йдеться у звіті.

У звіті CPLC міститься прогноз на найближчі 15 років щодо подальшого розвитку економіки в умовах зміни клімату. «Ми знаходимося на порозі нової епохи, в якій рішучі заходи зі зміни клімату можуть призвести до підвищення продуктивності, розвитку економіки та більшої соціальної інтеграції. Наступні 10-15 років - це унікальний шанс, який може бути використаний або втрачений. Заходи зі зміни клімату можуть забезпечити понад 65 мільйонів нових низьковуглецевих робочих місць у 2030 році, що сьогодні еквівалентно робочій силі Єгипту та Великобританії. А у 2030 році реалізація заходів дозволить уникнути понад 700 000 передчасних смертей від забруднення повітря», – йдеться у звіті.

Загалом, тарифікація викидів вуглецю дозволить компаніям управляти ризиками, планувати інвестиції в низьковуглецеві технології і стимулювати інновації. У 2017 році доходи, отримані державами від тарифікації, становили 33 млрд дол. США. У 2018 році заплановані та запроваджені ініціативи з тарифікації вуглецю покриють 11 Гігатонн CO2, що еквівалентно 20% світових викидів парникових газів.

Станом на 1 лютого 2019 року: 

  • 46 національних та 28 регіональних юрисдикцій запровадили плату за викиди вуглецю;
  • 57 ініціатив з тарифікації вуглецю було запроваджено або заплановано запровадити з яких:
    • 28 – з запровадження системи торгівлі викидами;
    • 29 – податки на викиди вуглецю.

Нагадаємо, основною метою CPLC є зменшення викидів CO2 за рахунок запровадження тарифікації викидів вуглецю. Тарифікація викидів вуглецю – це проста, чесна і ефективна стратегія вирішення проблеми зміни клімату. Крім того, вона може забезпечити додаткові вигоди за рахунок зниження забруднення повітря і навантаження на дорожню мережу, і, в той же час, допомогти уникнути зростання витрат на заходи щодо зниження впливу на довкілля, пов'язані з нинішньою «вуглецевоємкою» моделлю зростання світової економіки. Детальніше зі звітом можна ознайомитися тут.

14.05.2019